Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Jailbreak на iPhone 2g
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2019, 22:07 

Здравейте колеги, от одава не бях правил Jailbreak на такъв стар телефон, но сега си купих iPhone 2g 8gb закл. към АТ§Т оператор (от Америка), и искам да го отключа. (Предложете вие най-лесен вариант за отключване, на екрана пише No SIM card installed) Насочил съм се към RedSn0w но да е ънтетърд версия. Това което знам за телефона от старият собственик е че телефона е с 3.0 версия, нищо повече. Моля помагайте от къде да изтегля правилния Redsn0w интетърд , файла за рестор 3.0 версия (мога ли да го ъпгрейдна до 3.1.2 (помня че тя май е най-развита като версия и ъпдейти за айфон 2г?)), BL 3.9 i 4.6 (тотално съм забравил за какво бяха и от къде да се изтеглят , и как функционират), също и инфо ако имате , как беше точно последователността за jailbreak-ване. После като се направи това , ще питам за приложения и ъпдейти през Суdia и тем подобни щуротии... Много ще съм благодарен от помощта ви :) <:-P

Профил  

Заглавие: Re: Jailbreak на iPhone 2g
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 08:37 
Аватар

За да не се занимаваш с глупости и да пускаш хиляди безсмислени теми отиди на сайта на AT&T и си го отключи безплатно. Този телефон можеш да го ползваш единствено за обаждания и за слушане на музика като iPod. Едва ли са останали приложения, които да поддържа. Не ти трябва ни Сидия ни нищо! казвам ти го като човек имащ такъв телефон.

Не оговарям на ЛС написани на латиница, а още по-малко на шльокавица!!!!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2019, 13:39 

Да но в Ат&т ми иска Request Numer , което какво ще рече ?

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2019, 23:10 
supporter
Аватар

Хич не се напъвай там. Ако някога този телефон е ръчкан с boot neuter 2.0 е завинаги отключен. Просто ти трябва карта ат&т за активация, тюнс и нищо друго.

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2019, 23:36 

Ами не е ръчкан май, тъй като на екрана му пише че трябва да се отключи, така че май не е пипан с никакви програми... Така че предлагайте сега какво да правя за да го отключа ? И ако някой има случайно АТ&Т сим карта ще се радвам да я използвам и ще я върна . ?

Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2019, 23:41 

Тцтцтцтц ...
Дай ми имея на телефона на ЛС

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 09:29 

Готовоо, дано направиш чудо O:-)

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 11:17 

Не можеш да получаваш ЛС....
Видях какъв е случая, ако си пробвал да му сложиш някаква карта и да го закачиш към itunes и не е тръгнал, ще трябва да драснеш на епъл съпорта едно съобщение с имея, защото АТ§Т са го изтрили от тяхната база и затова не го разпознава. Просто им пишеш, че искаш да бъде отключен и те ще оправят нещата, после закачаш към тюнса и това е .

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 20:04 
supporter
Аватар

Няма го в базата, защото 2G не подлежи на ФО по споразумение. Казах, опцията е активация с карта ат&т и после като сложи другата ще разбере дали е ботуш-ван и ако трябва ще си го направи.
Редсноу 0.8 е минимумът за ънлок, пробвай последния защото нямам по-стар при мен https://t.umblr.com/redirect?z=https%3A ... ration&m=1

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 22:00 

Значи ще пиша сега на Епъл едно писмо (Благодарско kawabiker), и ако не стане нищо и не пишат ще премина към вариантите на ALXX , само че незнам от къде да намеря АТТ сим карта :)) , другият вариант е ако няма наоколо такава карта , да се ънлокне както спомена с Редсноу. Това което аз мъча от няколко дни е : Вкарах го в рекавъри мод и го вързах за Тюнса заредих файла 3.1.2 и го ресторнах , всичко 6 ама като приключи и се пусне пак си дава същият екран за активиране. После извадих от хардиска ми имам запаметени файлове от 2010 някъде на редсноу 0.9.4 и файловете BL 3.9 и BL 4.6 . С тях съм ънлоквал и джейлбрейквал телефони тогава <:-P Но тогава поне разбирах и четях много ... Сега, куха лейка ... Q:) o_O И като заредя с редсноу и стигна до хакването, телефона забива на бял екран и ,Waiting for booting нещо си, четох и за него из гугъл, пробвам с вадене на кабел и връщане (неще) пробвас със смяна на усб порта (пак неще) ... И така за сега , няма отказване !!! C:-)

П.П. Не успявам да намеря в Епъл сайта къде даи пиша, но пред деня ще им се обадя на право на телефона за България да видим какво ще стане :)

Последна промяна poltre на 26 Сеп 2019, 22:33, променена общо 2 пъти

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 22:17 

Също си спомних че човека от когото купих телефона, ми каза че до скоро си е рабптел телефона и някакъв негов приятел му го бих отключил ивсичко било окей, ама сега нещо кво станало и се заключил пак ... Вече тази измислица колко е вярна оставям на съдбата :) Длъжен съм да го кажа, за да може изводите ви да са по-точно. <):)

П.П. Оправих си Личните съобщения.

Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 08:11 

Alxx написа:
Няма го в базата, защото 2G не подлежи на ФО по споразумение. Казах, опцията е активация с карта ат&т и после като сложи другата ще разбере дали е ботуш-ван и ако трябва ще си го направи.
Редсноу 0.8 е минимумът за ънлок, пробвай последния защото нямам по-стар при мен https://t.umblr.com/redirect?z=https%3A ... ration&m=1

До 2017-2018 имаше имеи които минаваха !
Звънни на американския съпорт през скайп е фрии ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 16:25 

Сега ще видя какво мога да направя по въпроса, и ще пиша допълнително.

Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2019, 21:57 
supporter
Аватар

poltre написа:
, ми каза че до скоро си е рабптел телефона и някакъв негов приятел му го бих отключил ивсичко било окей,

Значи е "ботуш-ван", което е равно на вечен ънлок. Минимумът е карта ат&т за да запали и имаш сигнал. Иначе редсноу или спирит и после САМ за симулиране на активация. Също можеш да си потърсиш пре-активиран кастъм, който да качиш в рикавъри и после да му оправиш пуш-овете със САМ.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]